Ekibimiz

Halil Aktas

Genel Müdür, Teknik ve COO

 

Halil Aktaş, eğitimini Hacettepe Üniversitesi’nde Finans ve İşletme alanlarında tamamlamıştır. Middlesex Üniversitesinde Petrol ve Gaz MBA Yüksek Lisans eğitimi almıştır. İş Geliştirme ve Proje Yönetimi konularında çeşitli büyük holdinglerde çalışan ve yöneticilik yapan Aktaş, 2004 yılında AME’ye katılmıştır.

 

Detaylar için tıklayınız

 

Şirketin teknik faaliyetlerinin yönetilmesinden sorumlu olan Halil Aktaş, petrol ve doğalgaz alanlarında sektörel çalışma gruplarının ve toplantıların organizasyonunda rol almıştır. Halil Aktaş, çeşitli kuruluşlara üyedir ve görevler almıştır.

 

Erdem Kaya

Genel Müdür, idari

 

Erdem Kaya, Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirmiştir. Kent State Üniversitesinden (ABD) Ceza Hukuku ve East Anglia Üniversitesi’den (İngiltere) Uluslararası Ticaret Hukuku alanlarında master eğitimi almıştır.  Erdem Kaya, şirketin temsili ve genel yönetimi ve iş idaresinden sorumludur.

 

Detaylar için tıklayınız

 

AME’ye katılmadan önce hukuk müşavirliği yapan ve sonrasında farklı şirketlerde görevler alan Erdem Kaya, başta işletme, ticaret ve hukuk alanları olmak üzere danışman olarak faaliyetlerde bulunmuştur. Erdem Kaya çeşitli  ulusal ve uluslararası kuruluşlarının üyesidir. 

 

Stuart Pert

Chief Financial Officer

 

Stuart Pert, Robert Gordons Üniversitesi’nden İşletme alanında eğitim almıştır ve aynı zamanda Birleşik Krallık Yeminli Yönetim Muhasebecileri Enstitüsü ve Yöneticiler Enstitüsü üyesidir

 

Detaylar için tıklayınız

 

Petrol ve gaz sektöründe 20 yılı aşan deneyime sahip olan Stuart Pert, iş yaşamına Brown & Root ile Aberdeen’de başladı ve şirketin Kuzey Denizi petrol sektöründe yerüstü ve yeraltı mühendislik projelerinde görevler aldı. Bu süre zarfında muhasebeci ünvanı kazandı. Stuart Pert daha sonrasında, sırası ile Kuveyt’te Kuveyt Oil Company (KOC), Cezayir’de Anadarko Petroleum Corporation ve Londra’da Gulf Keystone Petroleum’un Cezayir ve Irak operasyonlarında çalıştı. Yine, Londra merkezli Weir SPM (UK) şirketinde Avrupa, Bağımsız Devletler Topluluğu ve Brezilya’yı kapsayan bir coğrafyada direktörlük yaptı. Pert, AME’ye katılmadan önce Nijerya’da bir petrol ve gaz üreticisi olan Atlantic Energy’de Zürih, İsviçre, merkezli olarak görev aldı.

 

Huseyin Yildirim

Genel Müdür Yardımcısı, Teknik

 

AME'nin arama faaliyetlerinden sorumlu olan Hüseyin Yıldırım, AME’ye 1995 yılında kuyu jeoloğu olarak katıldı. Bu çalışmaları sırasında AME’nin arama ve üretim sahaları üzerine bilgi ve deneyim edindi. 

 

Detaylar için tıklayınız

 

Arar, Merty ve Tiway şirketlerinde çalıştıkan sonra 2012 yılında AME’ye tekrar katılan Hüseyin Yıldırım AAPG üyesidir ve Petrol Jeologları ve Jeoloji Mühendisleri odalarında da üyelikleri bulunmaktadır. Hüseyin Yıldırım, petrol-fiziği, log yorumlanması, prospekt ve jeolojik etütler alanlarında uzmanlaşmıştır. Hüseyin Yıldırım, Cumhuriyet Üniversitesinden jeoloji mühendisliği derecesine sahiptir.

 

Atila Sefunc

Kıdemli Jeofizikçi

 

Atila Sefünç, İstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliğini  bitirdikten sonra Ankara Üniversitesinde Petrol Jeolojisi ve İleri Yapı Jeolojisi dalında Yüksek Lisans eğitimi görmüştür. İş yaşamına TPAO’da başlayan Sefünç sismik yorumcu olarak Türkiye, Mısır, Azerbaycan ve Libya'da çalışmıştır. Petrol sektöründe yirmibeş yılı aşan engin bir deneyime sahiptir.

 

Detaylar için tıklayınız

 

Sefünç, AME'ye katılmadan önce, Kıdemli Jeofizikçi ve Jeofizik Yorumlama Sistemleri yöneticisi olarak TPIC, Arar, Merty ve Tiway’de görevler aldı ve ABD, Türkiye, İngiltere ve Libya'da eğitim çalışmalarına katıldı. Petrol Arama ve Jeofizik çalışmalar konularında yayınlanmış eserleri ve ders kitapları bulunan Atila Sefünç aynı zamanda SEG üyesidir ve Türkiye Petrol Jeologları, TAPDG ve TMMOB Jeofizik Mühendisleri Odasında da üyelikleri bulunmaktadır. 

 

İlker Vural

Sondaj Müdürü

 

İlker Vural, Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği derecesi ile Ortadoğu Teknik Üniversitesi’ni bitirmiştir.

 

Detaylar için tıklayınız

 

İlker Vural, Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği derecesi ile Ortadoğu Teknik Üniversitesi’ni bitirmiştir. AME ’ye katılmadan önce çeşitli enerji şirketlerinde kara ve deniz petrol, gaz ve jeotermal sondaj projelerinde Türkiye ve başta Irak ve Azerbaycan olmak üzere yurtdışında sondaj mühendisi, danışman ve sondaj koordinatörü olarak görevler almıştır. AME’nin sondaj faaliyetlerinin yürütülmesinden sorumlu olan Vural, Petrol Mühendisleri Odası üyesidir.

 

Ahmet Köse

Kıdemli Rezervuar Mühendisi

 

Ahmet Köse, Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği derecesi ile Ortadoğu Teknik Üniversitesi’ni bitirdikten sonra AME öncesinde sırasıyla TPAO ve çeşitli yabancı şirketlerde yirmibeş yılı aşkın süre kıdemli rezervuar mühendisi olarak çalıştı.

 

Detaylar için tıklayınız

 

 

M. Necati Akinbingol

Finans

 

Necati Akınbingöl eğitimini 1987 yılında Gazi Üniversitesi’nde İşletme alanında tamamladı. Çeşitli şirketlerde Finans müdürü olarak görevler aldıktan sonra 2010 yılında AME’ye katıldı. AME bünyesinde şirketin mali ve muhasebe işlemlerinden sorumlu olmasının yanı sıra şirket hesapları, bankacılık, bütçeleme ve yönetim kurulu raporlama görevlerinden de sorumludur. 

 

Detaylar için tıklayınız

 

 

Cem Ozsoy

Finansal Kontrolör

 

Cem Özsoy iş yaşamına 2002 yılında İstanbul’da Ernst & Young’da başladı. 2005 ve 2010 yılları arasında Serbest Muhasebecilik alanında yönetici olarak çalıştı.  2010 yılında özellikle enerji, petrol ve gaz, maden endüstrisi için yabancı şirketlere muhasebe ve finansal danışmanlık hizmeti vermeyi amaçlayan Accounthink Outsourcing ve Danışmanlık şirketini kurmuştur. 

 

Detaylar için tıklayınız

 

Accounthink, tahmini bütçeler hazırlanması, vergi uyum, vergi danışmanlığı, küresel finans ve muhasebe hizmetleri, muhasebe ve iç kontrol sistemlerinin hazırlanmasının yanı sıra kuruluş hizmetleri, raporlama UMS ve UFRS standartlarına göre UFRS dönüşüm, bordro hizmetleri, re-organizasyon, due dilligence ve sermaye artırımı hizmetleri de sunmaktadır.

 

Özsoy, Gazi Üniversitesi İşletme bölümünü 2001 yılında bitirmiştir. Aynı üniversitesiden Maliye alanında yüksek lisans derecesi almıştır. Cem Özsoy, Dokuz Eylül Üniversitesinde hukuk eğitimine devam etmektedir.

 

 

 

Erdal Ozcan

Bilgi Teknolojileri

 

Erdal Özcan, Sistem Baş Yöneticisi olarak TPAO’da görev aldıktan sonra AME’ye katılmıştır. Unix, Linux, SGI ve Windows işletim sistemlerinde güçlü bir arka plana sahiptir ve Geoframe, Carisma, SMT Kingdom Suite, Landmark Promax'tan, Openworks, Oracle deneyimlidir. Tina yazılım, sunucu ve proje back-up ve BT bakım konularında uzmanlaşmıştır.

 

Detaylar için tıklayınız