Yönetim Kurulu

Yilmaz Oz

Yönetim Kurulu Onursal Başkanı

 

Uluslararası Avukat Yılmaz Öz, 1930 yılında Ankara’da doğdu. 1951 yılında Ankara Hukuk Fakültesini bitirdikten sonra, 1952 yılında ABD’de Yale Üniversite’sinden Uluslararası Hukuk alanında yüksek lisans derecesi aldı. Yale’de bir dönem daha bulunduktan sonra Mart 1953’de Türkiye’ye dönerek, 1956 yılında kendi hukuk bürosunu kurdu.

 

Detaylar için tıklayınız

 

Uluslararası İşletme Hukuku konusunda uzmanlaşan Yılmaz Öz petrol ve gaz yatırım ve hükümet ilişkileri konularında duayen olarak kabul edilmektedir. Özellikle ön sözleşme ve danışmanlık ihtiyacını vurgulayan kendi deyimi ile “Önleyici Hukuk” ekolünün savunucusudur. Yılmaz Öz, Yale Hukuk Fakültesi Mezunları Derneği, Rotary International Uluslararası Hizmet Danışma Komitesi üyeliğinin yanı sıra çeşitli meslek kuruluşlarının da üyesidir. Türk-Amerikan Derneği Başkanlığı, Ankara Rotary Kulübü Başkanlığı yapmıştır. BM, Cambridge Üniversitesi ve Uluslararası Ticaret Odası'nda seminerler ve sempozyumlarında panelist olarak görevler almıştır. Profesyonel ve genel olmak üzere birçok konuda dersler veren ve yazılı eserleri bulunan Yılmaz Öz, Martindale-Hubbell International Law Directory bünyesinde bulunan Law Digest’in Türkiye kısmının editörüdür. 

 

Cem Sayer

Yönetim Kurulu Başkanı

 

Cem Sayer 1989 yılından bu yana Türkiye'de petrol ve gaz arama ve üretim projelerinde yer almıştır. 1989 yılında İşletme ve Ekonomi alanında lisans derecesi almış olduğu İngiltere'deki Richmond Üniversitesinden mezun olup Uluslararası İşletme üzerinde uzmanlaşmıştır. Ayrıca, ABD'de petrol iktisadı ve sondaj uygulamaları hakkında çeşitli programlara katılmıştır.

 

Detaylar için tıklayınız

 

Sayer'in uzmanlık alanı uluslararası projeler ve sözleşmeler, yasama ve finans konuları ve ayrıca şirketin kurumsal yeniden yapılanması ve kurumsallaşması olmuştur. Üstesinden geldiği konular arasında Türkiye dışındaki uluslararası sondaj sözleşmelerinde şirketten başarılı bir şekilde yararlanılması ve Türkiye'de keşfedilen petrol sahalarının etkin ve karlılık değerlemesi dâhildir.  Sayer, ekip çalışmasına ve şirket politikalarına ve mali programlarına destek verilmesine ve kurumsal altyapıya bağlı kalınmasına özel önem vermiştir. Sayer 1989 yılından bu yana AME için çalışmaktadır.

 

Birey olarak Cem Sayer Türkiye'de sektörün görüş ve düşüncelerini Hükümete ve ilgili kurumlara aktaran bir ses olarak petrol ve gaz işleten şirketler arasında kurulan PETFORM'un (Petrol Platformu Derneği) beş kurucu üyesinden birisidir. 2000 ile 2006 yılları arası beş yıl boyunca  PETFORM'un Başkan Yardımcılığını yapmış ve Arama ve Üretim Grubuna önderlik yapmıştır.

 

Türkiye Doğalgaz Piyasası Kanunu, Petrol Piyasası Kanunu hazırlık ve müzakere sürecinde etkin bir rol oynamıştır. Kanada-Türkiye İş Konseyi (CTBC) Yönetim Kurulu üyesi olan Sayer, AIPN-Uluslararası Petrol Müzakerecileri Derneği, (Houston - Texas), Energy Institute (Londra - İngiltere), International Who's Who Historical Society (Washington DC - ABD), Türkiye'de Amerikan Şirketler Derneği (ABFT, İstanbul - Türkiye) ve Türk Amerikan İşadamları Derneğinin (TABA, İstanbul - Türkiye) etkin üyesidir. Türkiye Cumhuriyeti ve Kanada çifte vatandaşı olan Cem Sayer üç çocuk babasıdır ve Londra’da ikamet etmektedir.

 

George C. Bruce

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

 

George C. Bruce Aladdin Middle East Ltd.'nin kurucusunun torunudur. 1977 yılında Kansas Üniversitesi'nden tarih ve karşılaştırmalı edebiyat bölümünden lisans derecesi ile mezun olmuş, 1980 yılında Washburn Üniversitesinden mesleki doktora derecesini almıştır

 

Detaylar için tıklayınız

 

Bruce 1980-1990 yılları arasında Aladdin Middle East Ltd.'de hukuk müşaviri görevi yürütmüş ve 1991 yılında da firmanın (Yönetim Kurulu) Başkanı olmuştur. Türkiye'de Aladdin Middle East Ltd. ile deneyimine ek olarak, Aladdin Petroleum Corp.'un hukuk müşaviri ve üst düzey yürütme sorumlusu (CEO) olma kapasitesi ile Kansas, Oklahoma, Texas, Idaho, Kentucky, New Mexico, Kolorado, Kanada, Batı Afrika ve Karayiplerde yürütülen petrol ve gaz arama ve üretim süreçlerinde de faal olmuştur.

 

Bruce, Aladdin Petroleum Corp. ve Aladdin Middle East Ltd.'deki iş deneyimi dışında, Southwind Energy, LLC; Sterling Water Systems, LLC; Kinloss Investments, LLC, ve Oread 14 Partners'nin yönetim kurulu üyeliği, Manifest Energy, LLC ve CrossFirst Holdings, LLC'nin yöneticilik görevlerini sürdürmektedir.

 

Bruce Hall, Pike & Bruce'ın eski ortağı ve günümüzde danışmanlık görevini yüklendiği Martin, Pringle, Oliver, Wallace & Bauer, LLP'nin eski yönetici ortağıdır. Hukuk pratiği, geleneksel ve alternatif enerji (kaynakları),  menkul değerler, finansman, gayrimenkul ve uluslararası konular alanlarına odaklanmıştır.

 

Bruce, Trinity Academy Mütevelli Heyet üyesidir. Ruling Elder of Heartland Community Church'in kurucularından biridir, Treasurer for Congressman Todd Tiahrt, Kansas  4th District gibi topluluklarda faaldir; Eşi Pam ile Wichita/Kansas'ta yaşamaktadır.  Günümüzde yaşamlarını Washington D.C., Philadelphia, Pensilvanya, ve Palo Alto, Kaliforniya'da sürdüren dört çocuğu vardır.

 

Tighe Noonan

Yönetim Kurulu Üyesi

 

Tighe Noonan 4D Global Enerji Danışmalarının kurucu partneridir. Kendisi 1982’den beri sürekli olarak enerji finansmanlığında rol almaktadır. New York ve Paris’te Barclays Group (BZW) şirketi ile ticari ve yatırım bankacılığında özellikle de enerji sektöründe edindiği 14 yıllık tecrübenin ardından, 1995’de Société Générale şirketinde Genel Müdürlük, Petrol ve Gaz Projeleri Finansı Başkanlığı görevlerini yürütmüştür.

 

Detaylar için tıklayınız

 

Swarthmore College (ABD) öğreniminin ardından, Tighe Noonan ekonomi & finans alanında Gronoble (Fransa) Institut d’Etudes Politiques Üniversitesinde iyi bir derece elde etmiştir. Kendisi akıcı şekilde İngilizce, Fransızca ve İtalyanca konuşabilmektedir.

 

Bir partner olarak, Afrika Fortesa Corporation Limited Şirketi, Finoil S.p.A. , Global Energy Services Inc, Independence Contract Drilling Inc. ve Socotherm S.p.A. şirketleri yöneticisidir. Noonan daha önceleri 2007’de mevcut olan bir Fon portföy şirketi, bağımsız İtalyan rafineri ve pazarlama şirketi olan Italian Energy Servizi, S.p.A.  (“IES”), yöneticiliği yapmıştır.

 

Emmanuel Bazin

Yönetim Kurulu Üyesi

 

Emmanuel Bazin, 4D Global Enerji Danışmanlığı’nın yöneticisidir. Ekim 2006 tarihinde ekibe katılmadan önce, hem endüstri hem de bankacılık alanında petrol ve gaz üzerine iştigal eden birçok pozisyonunda bulunmuştur. Profesyonel deneyimi 1983 tarihinde BP’de, Paris ve Londra’da petrokimyasallarda planlama ve satış yöneticisi pozisyonlarında 5 yıl çalışması ile başlamıştır. 

 

Detaylar için tıklayınız

 

Daha sonra 19 yıl boyunca Cenova, Los Angeles, Singapur ve Paris’te, Paribas and Société Générale firmasında; ticari finanstan finans temelli petrol& gaz rezervi ve rafineri gibi çeşitli uzmanlıklarda görev almış ve son beş yılda ise M&A ve satın alma işlemi finansmanlarını içerir.

 

Emmanuel Bazin iş ve finans alanında ESC Rouen master derecesine sahiptir.  Fransızca ve İngilizce’yi akıcı olarak konuşabilmektedir.

 

Africa Fortesa Corporation Limited şirketinin yöneticisidir.

 

 

 

William Browning

Yönetim Kurulu Üyesi

 

William Browning, uluslararası petrol ve gaz sanayide 27 yıllık deneyime sahip uzman avukattır. Günümüzde, geniş bir uluslararası projeler yelpazesini izlemekle görevli, İngiltere tabanlı bağımsız enerji danışmanlığı kuruluşu olan Infrastructure Development Partners LLC.'yi yönetmektedir.

 

Detaylar için tıklayınız

 

Browning, Güney Hazar Denizi Havzasında ilk adımdan tam üretim aşamasına değin aşamaları kapsayan ve en büyük ölçekli üretim geliştirme projelerinden biri olan Azeri-Çıralı-Güneşli (ACG) sahası yönetim ekibinin üyeliğini yürütmüştür. 1995-2002 yılları arasında, Hazar Denizi petrolünü Akdenize taşıyacak olan Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) petrol hattının gerçekleştirilmesi için hukuki altyapı çalışmasını yönetmiştir. 2002 yılından itibaren de 2.6 milyar dolar tutarındaki bu projenin finansmanı için yönetim desteği sağlamıştır.

 

William Browning iş yaşamının 16 yılı aşkın bölümünü Pennzoil'in yasa-hukuk departmanında geçirmiş ve 1999 yılında ayrılmıştır. Daha yakın dönemde ise, Doğu Karayipler gaz boru hattı projesine ve Güney Amerika gübreleme projelerine destek amaçlı karma ekiplerde çalışmıştır.

 

Browning, Yakındoğu ve Afrika tarihi öğrenimi gördüğü ve Şeref Listesine seçildiği Washington Üniversitesinden (St Louis) 1980 yılında mezun olmuş, Meslek Doktorası (Juris Doctor) derecesini ise Teksas Üniversitesi Hukuk Fakültesinden (Austin, Teksas) 1983 yılında almıştır.